درباره ما

[vc_row][vc_column][vc_separator_pr style=”gap”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][about_box title=”جامعه‌نو” subtitle=”رسانه روزنامه‌نگاران مستقل” text=”روزنامه‌نگاری در ایران به گروگان سازمان‌های دولتی، احزاب کم‌جان سیاسی و شرکت‌های تجاری تازه تاسیسی درآمده است که سرمایه آن‌ها از راه‌های مشکوک به دست می‌آید.
از آنجا که هیچ‌یک از سه بازیگر یاد شده ثبات ندارند، این حرفه را علاوه بر بی‌ثباتی حاصل از سخت‌گیری‌های حکومتی در قالب اراده قوه قضائیه، به بی‌ثباتی ناشی از تغییر مدیران متصل به دولت نیز مبتلا کرده است. به این ترتیب اساسا ورود نیروهای تازه به این حرفه همراه با حل شدن در یک فضای غیر آزاد، بدسرشت و آمیخته با تبلیغات به‌جای روزنامه‌نگاری است.
همکاران «جامعه نو» که اخیرا به دلایلی به صورت دسته‌جمعی شغل خود را از دست داده‌اند، ادامه کار به صورت مستقل و بر اساس عیارهای جهانی این حرفه را در پیش گرفته‌اند.
ما قصد داشتیم روزنامه‌ای را که در آن کار می‌کردیم، در طول یک برنامه ۵ ماهه به‌سوی انتشار آنلاین ببریم و البته اجبار یافتیم این کار را زودتر انجام دهیم.
دستمزدی از خودمان نخواهیم گرفت و اعضای گروه پس از یافتن مشاغل معمول نیز هر روز ساعتی از وقت خود را به «جامعه نو» اختصاص خواهند داد. تلاش خواهیم کرد پروژه‌های متناسب با شأن گروه را پذیرفته، درآمد کسب کنیم و بخش بازرگانی خود را نیز ایجاد می‌کنیم.
از همراهی روزنامه‌نگاران مستقل و آزاد کشور، کارشناسان مراکز تحقیقی و علاقه‌مندان به ورود به این حرفه استقبال می‌کنیم.

“][box_header title=”نویسندگان” bottom_border=”1″][pr_authors_carousel items_per_page=”0″ order_by=”post_count” visible=”4″ show_social_icons=”0″ count_number=”0″ show_comments_box=”0″ show_description=”1″ profile_button=”1″ autoplay=”1″ pause_on_hover=”1″ scroll=”1″ top_margin=”page_margin_top”][/vc_column][/vc_row]