نفرین به کت‌وشلوار و قوه جاذبه!

شورای سردبیری: دیروز یک بروکرات سنتی با عنوان پرطمطراق «۷۰۰ چریک کت‌شلواری» اعلام کرد ۷۰۰ نفر کت‌وشلوارپوش در یک اتاق فکر علیه اقتصاد جمهوری اسلامی نقشه می‌کشند و توطئه می‌کنند. اگر او دارای دکترای مدیریت استراتژیک و وزیر بازرگانی سابق جمهوری اسلامی و سپس از اعاظم اتاق بازرگانی نبود، چنین کشفی چندان قابل‌اعتنا نمی‌بود. دعاوی عجیب‌وغریب زیادی در منابر و تریبون‌های این جمهوری انجام می‌شود که ارزش اعتنا ندارند و جز لبخندی نصیب گوینده آن‌ها نمی‌شود؛ اما اظهارات این‌گونه افراد از آنجا که غالباً بر کرسی‌های تصمیم‌گیری تکیه دارند از جنبه تأثیر بر سرنوشت کشور درخور توجه است. همین آدم‌ها کار اقتصاد و سرنوشت کشور را به اینجا و امروز کشانده‌اند.

هرچند گوینده یادش رفته اعلام کند! ولی به نظر می‌رسد منظور او از اتاق فکر، خزانه‌داری ایالات‌متحده است و آن ۷۰۰ نفر کت‌و‌شلواری هم کارمندان این نهاد که وظیفه طراحی تحریم‌های هوشمند علیه ایران را به عهده دارند. به‌هرحال اصل را بر حسن تفسیر می‌گذاریم و فرض می‌کنیم منظور از آن ۷۰۰ نفر کت‌شلواری مدیران ایرانی دولت نیستند که مورد تأیید معمم‌ها و یقه‌حسنی‌های حکومت‌اند؛ اما حتی با فرض اینکه کت‌وشلواری‌های ملعون موردنظر آقای مدیر استراتژیک توطئه‌گران ایرانی نیستند و اذناب شیطان بزرگند، فرض اینکه وضع اسفناک ایران در همه زمینه‌ها و به‌ویژه اقتصاد، حاصل نقشه آن‌هاست به‌کلی اشتباه و دادن نشانی عوضی است. این‌گونه لفاظی‌ها ساده‌ترین راه است برای آنکه عوام را متوجه و مشغول نقش کت‌وشلوار و کراوات در بدبختی‌هایشان کنیم و نقش عمامه و یقه‌حسنی را پاک کنیم یا کاهش دهیم. حتی اگر از این هم بگذریم چرا باید از آقای آل اسحاق یقه‌حسنی بپذیریم نقش آمریکایی‌ها در بدبخت کردن ما از نقش وزیر و وکیل خودمان بیشتر است؟ درست است که آمریکا و دیگران توطئه می‌کنند، اما آن‌ها فقط می‌توانند با توطئه سنگ در راه ما بیندازند، ولی سیاست‌گذاری‌ها را که امثال آقای یقه‌حسنی انجام داده‌اند و گرفتاری ما هم حاصل سیاست‌های اقتصادی است و نه کت‌وشلواری‌ها یا کراواتی‌ها.

اقتصاد ما در سراشیب و برخی متغیرهای اقتصادی در حال سقوط آزاد هستند. در میانه مصیبت، یکی دنبال کت‌وشلوار توطئه‌گر خارجی است و دیگری در حال جور کردن فهرست بالا‌بلند از اعدامی‌ها و به قول خودش مفسدین فی‌الارض داخلی. معرکه گرفته‌اند به خاطر پوشاندن ویرانگری ۴۰ ساله و رساندن کشور به لبه پرتگاه… حالا شروع کنیم به لعنت کردن قوه جاذبه؟

  • لینک کوتاه:

مطالب اخیر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با ستاره (*) مشخص شده‌اند.

Cancel reply