صنعت کشتیرانی ایران در آستانه تحریم

جامعه نو: در پی تحریمهای جدید آمریکا مبنی بر خروج از برجام، شرکتهای کانتینری و نفتکش برای پایان‌دادن به کسب و کارشان با ایران آماده می‌شوند. به گزارش وال استریت ژورنال، خطوط کشتیرانی مرسک دانمارک و MSC سوئیس به عنوان دو خط کشتیرانی بزرگ دنیا اعلام کرده‌اند که حمل کالاهای عمومی در رابطه با ایران را خاتمه می‌دهند، این در حالی است که شرکتهای نفتکش نیز قصد روانه کردن کشتی‌های خود به سوی دیگر کشورهای تولید کننده نفت در آسیای میانه و آفریقای غربی را دارند.

سورن اسکو، مدیر شرکت مرسک در این باره می‌گوید: “اگرچه آمریکا در تحمیل تحریمهای جدید تنها است، اما در صورت اجرای کامل تحریمها، فکر نمی‌کنم هیچ شرکت کشتیرانی که در سطح جهانی کار می‌کند حاضر به ادامه فعالیت با ایران باشد.” شرکت مرسک و MSC از کالاهای الکترونیکی و خانگی گرفته تا مواد غذایی و ماشین‌آلات سنگین را به ایران حمل کرده‌اند.
اسکو می‌گوید: “در حال حاضر حجم فعالیت شرکت مرسک در ارتباط با ایران ناچیز است، اما با حذف تحریمها در سال ۲۰۱۶؛ ایران با جمعیت ۸۰ میلیونی برای شرکتهای حمل و نقل، یک مقصد مهم تجاری در آسیای میانه به شمار می‌رفت.”
دولت ترامپ به صنعت کشتیرانی اعلام کرده تا اوایل ماه نوامبر به ادامه فعالیت خود با ایران پایان دهند. شرکتهای کشتیرانی که تا کنون از عرضه بیش از تقاضا در ظرفیت جهانی رنج می‌بردند، اکنون حذف پنجمین تولید کننده بزرگ نفت از بازارشان را شاهد خواهند بود. با این شرایط به نظر می‌رسد شرکت ملی نفتکش ایران و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، دو شرکتی خواهند بود که بیشترین ضربه را از این تحریمها خواهند دید. ایران با صادرات ۲/۶ میلیون بشکه نفت خام در روز در ماه آوریل سال جاری، حدود ۵ درصد نفت خام دنیا را عرضه کرده است. در حال حاضر چین، ژاپن، هند و کره جنوبی مقاصد مهم صادراتی نفت خام ایران هستند.

  • لینک کوتاه:

مطالب اخیر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با ستاره (*) مشخص شده‌اند.

Cancel reply