نیویورک تایمز:
ایران در دل بیابان، بی‌سروصدا، فن‌آوری موشکی خود را توسعه می‌دهد

جامعه نو: نیویورک تایمز در گزارشی مدعی شده بهار امسال یک تیم از محققین تسلیحاتی کالیفرنیا ضمن مشاهدۀ برنامه‌های تازۀ تلویزیون ایران پیرامون تحسین عملکرد دانشمندان نظامی جمهوری اسلامی، انتظار داشتند دربارۀ برنامه‌ای بشنوند که از مدتها پیش غیرفعال بوده، اما در عوض به مجموعه‌ای سرنخ دست یافتند که آنها را به این نتیجه رسانده است: کمی پیش از کشته شدن حسن تهرانی‌مقدم (فرمانده سپاه و از بانیان فعالیت موشکی سپاه که در سال ۱۳۹۰ بر اثر انفجار زاغه مهمات از دنیا رفت) در یکی از بیابان‌های دورافتاده، در شاهرود، برنامه‌ای تسلیحاتی در دست اقدام بوده است که تا به امروز به فعالیت خود ادامه می‌دهد. گویا یکی از منابع ادعای این روزنامه تصاویری از باشگاه خبرنگاران جوان و خبرگزاری فارس بوده است.

حالا این روزنامه مدعی شده با کناره‌گیری ترامپ از برجام، و با وجود شواهدی که خبر از فعالیت موشکی در شاهرود می‌دهد، ایران در نظر دارد برنامه خود را با شدت بیشتری از قبل ادامه دهد.

تصویرماهواره ای از فعالیت تسلیحاتی در شاهرود

 

تصویر باشگاه خبرنگاران جوان از حسن تهرانی مقدم، که از مبناهای ادعای نیویورک تایمز بوده. در سمت چپ تصویر جعبه ای به چشم می خورد که روی آن نام شاهرود درج شده است.

 

تصویر خبرگزاری فارس

  • لینک کوتاه:

مطالب اخیر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با ستاره (*) مشخص شده‌اند.

Cancel reply