رفع فیلتر آی‌پی‌های گوگل در روسیه
جنگ تلگرام با دادگاه ادامه دارد

سهیل سراییان | جامعه نو:  براساس گزارش خبرگزاری روسیه، وکیل پیام رسان تلگرام با تنظیم شکایتی از سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) به دادگاه دیوان عالی این کشور، در خواست تجدید نظر در حکم قبلی دادگاه به صورت فوری داده است.

رامیل احمتگالیف، وکیل تلگرام می گوید: “من درخواست تجدید نظر در این پرونده را به دیوان عالی فرستاده ام.همچنین این شکایت بر علیه سرویس امنیتی روسیه و فعالیت های آن ها در جهت کنترل بر رسانه ها و شهروندان روسیه است. آن ها تلاش کردند که در دادگاه مربوط به تاریخ ۱۹ جولای ۲۰۱۶ با روش های نامشروع و غیرقضایی که توسط نهادهای امنیتی مدیریت شده بودند، تصمیم به کنترل گسترده بر روی رسانه ها و اشخاص داشته باشند و صرفا از طریق فشارهای امنیتی بر دادگاه مجوز این کار را گرفتند. بهانه شان کنترل امنیت جان شهروندان روسیه بود.”

دادگاه تاگانسکی مسکو درخواست بررسی فوری رفع فیلتر و فرجام خواهی پیام رسان تلگرام را در روز جمعه رد کرد. اما دادگاه به وکلای تلگرام اعلام کرده که اگر درخواست تجدید نظر در حکم دادگاه را دارند باید با ارائه مدارک معتبر در تاریخ چهارم ژوئن ( ۱۴ خرداد) مدارک شان را به دادگاه ارائه کنند. اگرچه دادگاه اعلام کرده که شرکت تلگرام باید تمام هزینه های قانونی را برای بررسی مجدد پرداخت کند

دادگاه تاگانسکی مسکو در تاریخ ۱۳ آوریل دستور فیلتر شدن تلگرام را به خاطر عدم واگذاری دسترسی سرویس امنیتی روسیه به سرورهایش صادر کرد. اگرچه کشمکش های قضایی تلگرام و سرویس امنیتی حدود یکسال زمان بردند اما سرانجام از ۱۶ آپریل سرورهای تلگرام بسته شدند. با توجه به گزارش ها، فیلترینگ تلگرام در روسیه موفق نبوده است. از چند روز گذشته روسیه نزدیک به ۳٫۷ میلیون آی پی گوگل را که به خاطر تلگرام فیلتر شده بودند، از فیلترینگ خارج کرده همچنین امروز از میان ۸۲۰۰ آی پی فیلتر شده مربوط به شبکه (Alibaba) 8000 تای آنها رفع فیلتر شدند. اگرچه که ۲۰۰ آی پی مربوط به تلگرام در این شبکه همچنان فیلتر هستند.همچنین زمزمه هایی از فیلترینگ وایبر در روسیه هم به گوش می رسید که توسط وزیر ارتباطات روسیه تکذیب شدند.

  • لینک کوتاه:

مطالب اخیر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با ستاره (*) مشخص شده‌اند.

Cancel reply