بازرس شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان خبر داد:
صدور قرار کفالت برای معلمان بازداشتی/ حال محمد حبیبی خوب است

جامعه نو: چهار روز پس از تجمع صنفی معلمان در مقابل سازمان برنامه و بودجه که همزمان در سراسر کشور برگزار شد و به برخورد نیروهای امنیتی با تجمع کنندگان و بازداشت تعدادی از معلمان، انجامید، اکنون خبر میرسد که برای آزادی بازداشت شدگان قرار کفالت صادر شده است.

جعفر ابراهیمی بازرس شورای هماهنگی تشکلهای صنفی معلمان سراسر کشور در خصوص آخرین وضعیت معلمان بازداشتی در تجمع ۲۰ اردیبهشت ماه به جامعه نو گفت: در تجمع روز پنجشنبه ۱۵ نفر از معلمان بازداشت شدند که ۷ نفر آنها خوشبختانه همان روز با پیگیری های انجام شده آزاد شدند و ۸ معلم به نامهای عالیه اقدام دوست، محمد حبیبی، رسول بداقی، محمدتقی فلاحی، رحمان عابدینی، اسماعیل گرامی، حسین غلامی، جواد ذوالنوری همچنان در بازداشت به سر میبرند. در ابتدا برای هر یک از این معلمان وثیقه ۵۰ میلیون تومانی تعیین شد که به گفته ابراهیمی با پیگیری خانواده بازداشت شدگان، اکنون این وثیقه ها به قرار کفالت تبدیل شده است.

ابراهیمی در این خصوص گفت: با توجه به گفت و گوی خانواده ها با بازپرس پرونده با تبدیل وثیقه به کفالت موافقت شده است. او همچنین ضمن اشاره به وضعیت محمد حبیبی یکی از معلمانی که از وضعیت بازداشت او اطلاعی در دست نبود ، گفت: اکنون از وضعیت ایشان هم مطلع شده ایم و طی تماس تلفنی که امروز محمد حبیبی با همسرش داشته اعلام کرده که خوشبختانه وضعیت جسمی اش خوب است و طبق آخرین اطلاعی که ما داریم قرار است امروز خانواده محمد حبیبی برای پیگیری وضعیت او به مراجع مربوطه مراجعه کنند.

بازرس تشکلهای صنفی معلمان ابراز امیدواری کرد با اقدامات صورت گرفته هرچه سریعتر شاهد آزادی معلمان بازداشت شده در تجمع چند روز گذشته باشیم.

  • لینک کوتاه:

مطالب اخیر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با ستاره (*) مشخص شده‌اند.

Cancel reply