گوگل در پاسخ به انتقادات درباره دوپلکس
شفافیت در فناوری مهم است

گوگل در کنفرانس سالانه خود موسوم به Google I/O از دست‌آوردهای تازه‌ی خود رونمایی کرد که در این میان می‎توان گوگل دوپلکس (Google Duplex) را شگفت‎انگیزترین پدیده‎ی I/O امسال نامید. یک تکنولوژی جدید که با برقراری مکالمه تلفنی طبیعی، قادر به انجام کارهایی است که در دنیای واقعی بر روی گوشی انجام می‌گیرد.

با وجود این‌که دستیار هوشمند گوگل (گوگل‌اسیستنت) از دو سال پیش در گوشی‌ها و سایر دستگاه‌های اندرویدی، کارهای مشابهی را انجام می‌دهد، اما این بار دوپلکس با تماس تلفنی‌اش، جهان را شگفت‌زده کرد. این تکنولوژی واکنش‌هایی منفی‎ای نیز به همراه داشت و سوالاتی را در ذهن منتقدان ایجاد کرد.

زینب توفکچی (Zeynep Tufekci) پژوهشگر در حوزه اجتماعی فناوری های نوظهور، در این باره در توییتر نوشت:

«دستیار گوگل تماس هایی را برقرار کرده و تظاهر می کند که یک انسان است. نه تنها افشا نمی کند که یک ربات است، بلکه با اضافه کردن «اوممم» و «اااه»، شخص آن سوی خط را فریب می دهد… وحشتناک است. دره سیلیکون از لحاظ اخلاقی معیوب است، افسارگسیخته و نا آگاه.»

شباهت غیر قابل تشخیصی که دوپلکس با صدای انسان دارد، می‌تواند باعث سواستفاده از آن شود. مثلا ممکن است کودکان از روی کنجکاوی و یا سرگرمی، تماس‌های غیرضروری برقرار کنند و نوبتی را رزور کنند که به آن نیازی نیست. اما نکته‌ی مهم‌تر حقوق انسان نسبت به ماشین است. آیا شخصی که به تلفن پاسخ می‌دهد نباید متوجه باشد که در حال گفت‌وگو با یک ربات است؟

منهای به‌کارگیری ربات بجای گفت‌وگوی انسانی، که ممکن است مراودات انسانی را کم‌تر کند و انسان را تنهاتر و متکی به ماشین بار بیاورد، اما آیا ربات گوگل نباید خود را به انسان آن سوی خط معرفی کند تا زمینه‎ی سواستفاده از آن یا بدبینی نسبت به این تکنولوژی پیش نیاید؟ بخصوص در کشورهایی که تکنولوژی در آن باعث وحشت حاکمان آن می‎شود.

گوگل پیش‎تر گفته بود که دوپلکس برای مکالمات عمومی طراحی نشده و تنها قادر است تماس‎هایی مثل رزرو میز در یک رستوران و مکان‎های مشابه و یا نوبت گرفتن و مکالمات ساده‎ای از این دست را انجام دهد. اما شبهات مذکور گوگل را مجبور به پاسخ‎گویی کرد.

سخنگوی گوگل در این‎باره اظهار داشت: «بحث و تبادل نظر در مورد گوگل دوپلکس برای ما قابل درک و با ارزش است. همان‎طور که از ابتدا گفته‎ایم، شفافیت در فناوری مهم است. ما در حال طراحی این ویژگی با شفافیت ذاتی هستیم و اطمینان می دهیم که این سیستم به خوبی شناسایی شود. آنچه که ما در I/O نشان دادیم نسخه آزمایشی این فناوری بود. ما منتظر بازخوردها برای بکار بردن آن در توسعه محصول هستیم.

برخی دیگر نیز این موضوع را مطرح می‎کنند که صحبت کردن با یک ربات ممکن است انسان را به هرز گویی و استفاده از کلمات بی‎ادبانه ترغیب کرده و عادت دهد. در حالی که گوگل در I/O امسال دقیقا به کاربرد کلمات مودبانه در گفت‎وگو با گوگل‎اسیستنت اشاره کرد. بعید است که این کمپانی بزرگ مسائل اخلاقی را نادیده گیرد و بهانه به دست تکنولوژی‎هراسان دهد.

 

ویدئوی مربوط به تماس تلفنی دستیار صوتی گوگل با یک انسان

  • لینک کوتاه:

مطالب اخیر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با ستاره (*) مشخص شده‌اند.

Cancel reply