در شش سال گذشته پوتین چقدر درآمد داشته است؟
درآمد رییس‌جمهور روسیه سالی ۱۱۲ هزار دلار

روسیه – سهیل سرائیان/ جامعه‌نو- براساس اعلام کمیته مرکزی انتخابات روسیه، ولادمیر پوتین رییس‌جمهور فعلی روسیه از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ رقمی نزدیک به ۶۷۵ هزار دلار حقوق دریافت کرده است. با توجه به قانون اساسی روسیه، تمامی نامزدهای انتخاباتی باید رقم دقیق درآمد و لیست دارایی‌های خودشان را در شش سال گذشته به این کمیسیون اعلام کنند.
ولادمیر پوتین که به صورت رسمی و به عنوان نامزد مستقل رسما برای انتخابات ریاست‌جمهوری ماه مارس کاندیدا شده است، امروز- ششم ماه فوریه به صورت رسمی لیست دارایی‌ها و درآمدش را اعلام کرد. او در میان سال‌های ۲۰۱۱ – ۲۰۱۶ به صورت دقیق ۳۵ میلیون و ۵۲۸ هزار و ۸۱۸ روبل روسیه حقوق دریافت کرده که با توجه به قیمت دلار در روسیه حدودا ۶۷۵ هزار دلار حقوق او بوده است. براساس خوداظهاری پوتین این حقوق از بخش ریاست‌جمهوری، حقوق بازنشستگی نظامی و دریافت سود از حساب‌های بانکی‌اش به دست آمده است.
پوتین همچنین صاحب یک خانه ۷۷ متری با ۱۸ متر پارکینگ در سنت پترزبورگ و یک خانه ۱۵۳ متری با ۱۸ متر پارکینگ در مسکو است. او دو عدد خودرو هم به نام خودش دارد که هر دو از برند معروف(GAS Retro) هستند. اولی تولید سال ۱۹۶۰ و دومی تولید سال ۱۹۶۵ است. پوتین یک خودروی نیوا شاسی‌بلند تولید سال ۱۹۸۷ هم دارد.
در ادامه دارایی‌های ولادمیر پوتین، می‌توان به ۱۳ حساب بانکی شخصی که مجموعا رقمی نزدیک به ۲۴۷ هزار دلار موجودی دارند هم اشاره کرد. وی همچنین صاحب ۲۳۰ سهم در بانک سنت‌پترزبورگ است. زمانی که ولادمیر پوتین در سال ۲۰۱۱ آماده حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شد، دارایی‌اش نزدیک به ۱۰۲ هزار دلار در ۱۰ حساب شخصی و همین ۲۳۰ سهم در بانک سنت پترزبورگ روسیه بود.

  • لینک کوتاه:

مطالب اخیر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با ستاره (*) مشخص شده‌اند.

Cancel reply