تکامل بازی پانزی توسط نزول‌خواران تسبیح بدست پینه پیشانی

شورای سردبیری: یکی از نزدیکان رئیس جمهوری نشانه‌هایی داده است: صاحبان صندوق‌ها و موسسات موسوم به غیر مجاز که سپرده‌های مردم را دزدیده‌اند در زمره نزول‌خواران تسبیح به دست با پیشانی پینه بسته بوده‌اند و با اسلحه به سراغ مقامات بانک مرکزی میرفته و آنها را تهدید می‌کرده‌اند.

بر این افشاگری می‌توان اطلاعاتی افزود: این اشخاص که کسی جرات بردن نام آنها را ندارد دستاوردهای تازه‌ای نیز در تکنیک بازی پانزی ایجاد کرده‌اند. در بازی فوق که با نام مخترع آن شناخته شده، کلاهبردار با دادن بهره بالا به سپرده گذاران انها را جلب می‌کند و بدون استفاده تولیدی از سرمایه و ایجاد سود، از اصل سپرده به آنها سود می‌دهد و سپرده گذاران جدید را به سپردن پول به خود تشویق می‌کند. در پایان یا اعلام ورشکستگی و یا فرار می‌کند.

اکنون مشخص شده پانزی‌های ایرانی خودشان بزرگترین طلبکاران از این صندوق‌ها هستند. روش آنها این بوده که مبالغ کلان توسط نزدیکان خود (مثلا عمویشان) در صندوق تحت ریاست خود سپرده گذاری می‌کرده و به او بهره‌های تا حد ۸۰ در صد پرداخت می‌کرده‌اند و همان سپرده را به یکی دیگر از بستگان خود (مثلا خواهرزاده‌شان) وام می‌داده‌اند. به این ترتیب برای پولی که در صندوق نبوده و در دست خودشان بوده از جیب سپرده گزاران بهره پرداخت می‌کرده‌اند.
آنها سپس این کلک را نیز تکامل بخشیده‌اند. آشنای وام گیرنده (مثلا خواهرزاده‌شان) ادعای ضرر و ناتوانی در پرداخت می‌کرده و میرفته در فهرست وام‌های مشکوک الوصول. از آنطرف نفر اول سپرده گذار (همان عمو) طلبکار مانده تا امروز و به قول روحانی دولت باید از کیسه ملت تاوان او را هم بدهد. به این ترتیب نزول‌خواران یاد شده، در مقابل آورده‌ای که فقط یک شب در صندوق می‌خوابیده، دو بار به عنوان اصل و فرع درآمد نامشروع برده‌اند.

به این ترتیب است که بخشی از طلبکاران این شعبده بازی مقدس خود کلاهبرداران هستند. به گفته روحانی در هنگام تقدیم لایحه بودجه این اشخاص بسیار قدرتمند بوده و او به زحمت توانسته اجازه جمع کردن بساط آنها را بگیرد. این قدرتمندان، همانهایی هستند که در یادداشت سر مقاله دیروز از آنها یاد کردیم. خطرناکترین خودی‌های حکومت، که “وقتی ببینند بین تداوم منافع انها و ثبات حکومت انتخاب نادلخواهی صورت گرفته، تغییر جبهه داده و لوله اسلحه را می‌چرخانند… احتمالا لوله همان اسلحه‌ای که با آن به سراغ منابع بانک مرکزی می‌رفته‌اند!

  • لینک کوتاه:

مطالب اخیر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با ستاره (*) مشخص شده‌اند.

Cancel reply