جامعه نو در گفتگو با منبع آگاه گزارش می‌دهد
نقش وزارت نفت در حادثه سانچی

جامعه نو: یک نفت‌کش هشت روز در آب‌های ژاپن سوخت و ۳۲ ایرانی کشته شدند و در تمام این هشت روز، سکوت وزارت نفت بیش از هر سر و صدایی به چشم می‌آید. وزارت نفت کجای داستان دلخراش سانچی ایستاده است؟
حادثه که رخ داد ربیعی به عنوان مسئول کمیته پیگیری عازم چین شد و تنها کاری که کرد این بود که قاصد مرگ برای خانواده‌ای داغ‌دیده سانچی باشد. پس از سوختن و غرق شدن پیام‌های تسلیت یکی پس از دیگری منتشر شد اما در این میان وزارت نفت حتی پیام تسلیتی هم نفرستاد، اما امروز با انتشار بیانیه‌ای پای خود را به‌طورکلی از داستان کنار کشید: «به دنبال افزایش تماس اشخاص حقیقی و حقوقی با وزارت نفت و ارائه طرح‌های فنی و هنری درباره سانحه دلخراش نفت‌کش سانچی روابط عمومی وزارت نفت به آگاهی عمومی می‌رساند با توجه به آن که شرکت ملی نفت‌کش ایران سال‌ها پیش از وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران منفک و سهام عمده و اداره آن به مجموعه‌های تحت مدیریت وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی واگذاری شده است، وزارت نفت، مرجع تصمیم‌گیر درباره این طرح‌ها و پیشنهادها نیست و لازم است هم‌وطنان ارجمند جهت تسریع در گرفتن پاسخ به طور مستقیم با شرکت ملی نفت‌کش تماس حاصل نمایند.»
این بیانیه در حالی منتشر می‌شود که از روز اول حادثه وزارت نفت از پاسخگویی به خانواده‌های دریانوردان سرباز زد و هیچ‌گونه مسئولیتی را در این مورد نپذیرفت اما حقیقت چیز دیگری است.
شرکت ملی نفت‌کش سه سهامدار دارد: شستا، صندوق بازنشستگی کشوری و صندوق بازنشستگی وزارت نفت که زیر مجموعه وزارت نفت است.
سید احمد مقیمی (رئیس هیات مدیره)، هادی میرزایی (عضو هیات مدیره)، محمود شهشهانی‌پور (عضو هیات مدیره)، محمد اکبری (عضو هیات مدیره و نماینده صندوق بازنشستگی نفت)، احمد محمدی‌زاده (عضو هیات مدیره و نماینده صندوق بازنشستگی نفت) و کیان ارثی (مدیرعامل و عضو هیات مدیره) اعضای هیات مدیره شرکت ملی نفت‌کش را شامل می‌شوند.
بنابراین با توجه به اینکه صندوق بازنشستگی نفت جزو سهام‌داران این شرکت هستند و دو نماینده در هیات مدیره دارند، بیانیه وزارت نفت درباره اینکه مسئولیتی در این مورد ندارد از موضوعیت خارج شده و اتفاقا این وزارتخانه به طور مستقیم در این داستان دخیل است؛ اما اینکه چرا تلاش می‌کند پای خود را از این داستان بیرون بکشد موضوعی است که هنوز مشخص نیست. مساله دیگر اما مربوط به باری است که نفت‌کش سانچی حمل می‌کرده. یک منبع آگاه که نامش نزد «جامعه نو» محفوظ است گفت: «طبق بارنامه نفت‌کش سانچی بخشی از محموله این نفت‌کش متعلق به شرکت توتال بوده که طرف قرارداد وزارت نفت است.» او همچنین در پاسخ به این سوال که مقصد اصلی این نفت‌کش کجا بوده و شایعاتی درباره اینکه مقصد سانچی کره شمالی بوده است چقدر صحت دارد، گفت: «طبق بارنامه سانچی تحت بیمه کره جنوبی بوده است و بنابراین اینکه گفته می-شود مقصد سانچی کره شمالی بوده کذب محض است.» این منبع آگاه همچنین اضافه کرد: «امروز جلسه کمیته پیگیری که طبق دستور رییس جمهور تشکیل شده برگزار شد و وزارت نفت هیچ نماینده‌ای را به این جلسه نفرستاد.» او در پاسخ به این سوال که چه کسانی در این کمیته حضور داشتند، گفت: «نماینده وزارت خارجه، نماینده وزارت راه، نماینده وزارت کار و رفاه اجتماعی و چند نماینده مجلس و طبعا باید نماینده وزارت نفت هم حضور پیدا می‌کرد که نیامد.»

  • لینک کوتاه:

مطالب اخیر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با ستاره (*) مشخص شده‌اند.

Cancel reply