گزارشی از آخرین وضعیت آتش سوزی کشتی نفتکش ایرانی در آبهای چین
شب تاریک و بیم موج، نفتکش ایرانی

احسان عسکری/ جامعه نو – روز شنبه ۱۶ دی ساعت ۲۰ به وقت محلی شرق چین، ۳۰۰ کیلومتری شرق مصب رودخانه یانگ تسه در نزدیکی شهر شانگهای در پی برخورد کشتی باری CF Cristal چینی با نفتکش ایرانی سانچی که حامل۱۳۶هزار تن میعانات گازی معادل یک میلیون بشکه نفت از عسلویه به مقصد کره جنوبی در حرکت بود، دیواره دوجداره کشتی شکاف بر داشته و دچار آتش سوزی می شود. همه ۳۲ خدمه نفتکش سانچی شامل ۲۹ دریانورد ایرانی، ۲ بنگلادشی و یک همسر دریانورد ایرانی مفقود می شوند. کشتی باری چینی اسیب جدی ندیده و هر ۲۱ خدمه آن نجات می یابند.
به گفته خدمه قایق ماهیگیری که در هنگام حادثه از نزدیکی محل حادثه عبور می کرده و ۲۱ خدمه کشتی باری چینی را نجات داده، آتش بسیار شدید بوده و صدای انفجار مهیبی به گوش می رسیده و به دلیل حجم بالای آتش نتوانسته اند به نفتکش نزدیک شوند. پس از وقوع حادثه که توسط شبکه تلوزیونی چینی اعلام میشود، کمیته ویژه اضطراری شرکت ملی نفتکش تشکیل و اطلاع رسانی و درخواست کمک از سازمانه های دریانوردی و امدادونجات بین المللی انجام شد.
سازمان امداد و نجات شانگهای (MRCC) و شرکت Salvage با گشتی های تجسس و عملیات امداد ونجات از دریا و هوا به منطقه اعزام می شوند. ۳ کشتی آتشخوار و ۸ کشتی جستجوی چینی، یک کشتی گارد ساحلی و یک هواپیمای کره ای ، دو نفتکش و یک کشتی تجاری ایرانی عبوری از منطقه هم به تیم امدادو نجات ملحق شدند. همچنین به گفته خبرگزاری های معتبر بین المللی نیروی دریایی ایالات متحده یک هواپیمای P-8 A از اوکیناوا ژاپن برای پیوستن به تیم امداد و نجات به سواحل چین اعزام می کند.
عمق فاجعه به گونه‌ای است که ممکن است تمام قوانین بین المللی مربوز به ساخت، نظارت و ایمنی نفران و محیط زیست تغییر کند. شرایط آب و هوایی، وزش شدید باد و موجهایی به بلندای ۳ متر در منطقه مانع نزدیک شدن امدادگران به نفتکش شده و اشتعال پذیری بالای محموله نسبت به نفت خام عملیات اطفا حریق را سخت تر می کند. پس از گذشت یک روز از حادثه در سه چهار مایلی نفتکش یک جسد که جلیقه ضد حریق به تن داشته با صورتش کاملا سوخته پیدا می شود و برای شناسایی به شانگهای منتقل می شود، پس از بررسی ها هویت ایرانی جسد تایید می شود. جلیقه ضد حریق نشانگر این است که پرسنل فرصت استفاده از وسایل نجات را داشته اند.
به گفته سخنگوی کمیته اضطرار، چینی ها در این حادثه دست به عصا حرکت می کنند که این موضوع عملیات نجات را به تاخیر می اندازد. متاسفانه چینی ها همکاری لازم را برای مهار آتش انجام نمی دهند. آنها حجم آتش و وجود مواد فرار را که تا شعاع چند هزار متری ریسک اطفا حریق را بالا می برد و بحث انفجار را مطرح می کنند. پس از گذشت ۳ شبانه روز از حادثه، انفجار جدیدی در نفتکش رخ می‌دهد و دلیل آن هم تعلل چینی ها در اطفا حریق است و یکی از احتمالات جدی این است که چینی ها منتظر به پایان رسیدن محموله میعانات گازی نفتکش ایرانی هستند. با مذاکره شرکت ملی نفتکش با ژاپنی ها قرار است آنها وارد عملیات شوند. تاکنون هیچ شواهدی از جان باختن خدمه مفقود شده وجود ندارد و نبود لایف بوت (قایق نجات) در سمت راست نفتکش، امیدها برای زنده بودن دریانوردان را افزایش داده است. با توجه به اینکه قایق نجات تا دوماه آذوقه دارند در صورتی که از قایق نجات استفاده کرده باشند می‌توانند زنده باشند.
احتمالی هم وجود دارد که افرادی در موتورخانه نفتکش محبوس شده و زنده باشند چون موتورخانه این کشتی ۱۴ متر پایین تر از خط آب است. تا کنون یه دلیل حجم بالای آتش هیچ اطلاعی از درون نفتکش در دسترس نیست و با اطفا حریق این فرصت پیش خواهد آمد که افرادی روی نفتکش مستقر شوند تا داخل کشتی بررسی شود. در مورد علت حادثه اکنون نمی توان چیزی گفت، کشتی ها دارای دو جعبه سیاه هستند که دلایل این اتفاق پس از دستیابی به جعبه سیاه مشخص خواهد شد.
لازم به ذکر است ۷۰ درصد بیمه نامه نفتکش سانچی تحت پوشش شرکت بیمه نروژی و ۳۰ درصد آن نیز متعلق به شرکتهای ایرانی است. ارزش کشتی نفتکش ایرانی ۳۲ میلیون دلار بوده و محموله آن توسط یک شرکت کره ای به صورت FOB (یعنی خریدار محموله را روی عرشه در مبدا از فروشنده تحویل گرفته و کلیه مسئولیت کالا بر عهده خریدار می باشد)، خریداری شده و ارزش این محموله حدود ۶۰ میلیون دلار است. مسئولیت پوشش بیمه فوت و نقص عضو خدمه کشتی و همچنین آلودگی دریا با کلوپ بین المللی P&I است. با توجه به فاصله زیاد و عدم دخالت مستقیم ایران در عملیات اطفا حریق، جستجو و امداد و نجات و هم چنین گذر سریع زمان، باید از حداکثر توان دیپلماسی بین الملل کشور استفاده شود، مسائل سیاسی کنار گذاشته شود و همه ظرفیت ها را برای یافتن پرسنل نفتکش سانچی به کار گرفت. دریانوردان دریادلی که در روزهای طوفانی اقتصاد، اصلی ترین منبع درآمد کشور نفت و گاز را به دست مشتریان می رساندند و امروز که در این طوفان آتش گرفتار شده اند نباید از هر تلاش و اقدامی فروگذار کرد.

شب تاریک و بیم موج و گردابی چنین هایل
کجا دانند حال ما سبکباران ساحل ها

  • لینک کوتاه:

مطالب اخیر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با ستاره (*) مشخص شده‌اند.

Cancel reply