۹۰ دانشجو در سراسر کشور بازداشت شدند
پروانه سلحشوری: وزارت اطلاعات متولی بازداشت دانشجویان است

ناهید مولوی / جامعه نو – یک نماینده مجلس تعداد دانشجویان بازداشتی در چند روز گذشته را حدود ۹۰ نفر در سراسر کشور اعلام کرد.
پروانه سلحشوری در گفت‌وگو با جامعه نو گفت: در چند روز گذشته ما جلسه‌ای در مجلس نداشتیم و فقط از طریق پیگیری‌های خود دانشجویان در جریان بودیم.

او در ادامه افزود: از فردا با چند تن از نمایندگان به‌طور رسمی به این موضوع ورود خواهیم کرد و نهادهای ذی‌ربط باید پاسخگو باشند.
این عضو فراکسیون امید در پاسخ به این سوال که آیا آماری از تعداد دانشجویان بازداشت شده در دست دارند، گفت: طبق لیستی که به من داده‌اند حدود ۹۰ دانشجو در سراسر کشور بازداشت شده‌اند که این رقم ممکن است بیشتر هم باشد و یا با آزاد شدن برخی کمتر شود، اما در حال حاضر از بازداشت ۹۰ نفر مطمئن هستیم.

سلحشوری در پاسخ به این سوال که آیا خبر دارند کدام نهاد متولی بازداشت دانشجویان بوده است، گفت: طبق خبرهایی که به ما رسیده است وزارت اطلاعات اقدام به بازداشت دانشجویان کرده است.
او در پایان اضافه کرد: نمایندگان از فردا به‌طور جدی پیگیر وضعیت دانشجویان بازداشتی خواهند بود.


جامعه نو: تایید بازداشت دانشجویان خبر خوشحال کننده‌ای است. اول به خاطر آن‌که مسئولیت دستگیری پذیرفته شده است و دوم به خاطر اینکه این بچه‌ها نزد وزارت اطلاعات هستند. مطمئن‌ترین جایی که در چنین قضایایی می‌توان برای محل نگهداری بازداشتی‌های جوان در نظر گرفت.
فردا، بر نمایندگان فراکسیون امید فرضی بالاتر از این نیست که هر چه زودتر این جوانان را استخلاص کنند.

  • لینک کوتاه:

مطالب اخیر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با ستاره (*) مشخص شده‌اند.

Cancel reply