روحانی و یک مساله امنیت ملی

شورای سردبیری – بالاخره آتش تظاهرات خیابانی با کاربرد روش کلاسیک مهار در کف خیابان فروکش کرد و وقت محاسبه در شرایط غیر فشار فرا رسید. ممکن است عده‌ای بگویند بسیار خوب، بیایید سهم ترامپ و نتانیاهو و فرح پهلوی را حساب کنیم. روحانی باید بگوید خیر، اول به حساب سهم شما برسیم.: شما که آدم‌ها را به خیابانی بردید و فیلم مرگ بر روحانی گفتن آن‌ها را ضبط و توزیع کردید.
اعضای دولت روحانی، البته شبیه به کسانی که وقتی مشکل رفع و رجوع شده دنبال علتش نیستند و سرخوش سر در برف می‌کنند پیگیری نخواهند کرد، و آقای روحانی هم زیر موج گرفتاری احتمالا از موضوع رد می‌شود، ولی اهمیت موضوع از نظر امنیت ملی قابل کتمان نیست. باید آن را پیگیری کرد.
آقای روحانی قبلا گفته بود در حال کوچک کردن کیک بعضی از منتفعین درون حاکمیتی است و این کار را با مشورت مقامات ارشد در جهت نجات اقتصاد کشور از فروپاشی انجام می‌دهد. نشانه‌هایی در دست است که شروع ماجرای اخیر را عمله‌جات همان گروه سازمان داده بودند. شورای عالی امنیت ملی اگر به ماجرا ورود نکرده و ریشه چنین توطئه‌هایی را خشک نکند، «آن‌ها» به روش‌های دیگری متوسل خواهند شد… شاید مخوف‌تر.
روحانی به‌عنوان رئیس شورای امنیت ملی باید در طول دو دوره ریاست جمهوری، حداقل یک‌بار مثل خاتمی عمل کند: تا انتهای مسیر برای یافتن، معرفی و صدور اعلامیه رسمی پذیرش وجود گروه خودسر در تشکیلات حکومتی پیش برود.

  • لینک کوتاه:

مطالب اخیر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با ستاره (*) مشخص شده‌اند.

Cancel reply