عضو شورای مرکزی اعتماد ملی:
دولت با مردم گفتگو کند / مشکل ما حاکمیت محافظه‌کار و اقتدارگرایی است

جامعه نو – «رحیم ابوالحسنی»، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی درباره علت حوادث چند روز گذشته گفت: ریشه‌های مسایل اخیر چند وجهی است. مشکلات اصلی اقتصاد و بحران هویتی بوده که جامعه دچار آن شده است.
ابوالحسنی با اشاره به اینکه اقتدارگرایی باید منجر به توسعه شود، افزود: ریشه این اتفاقات در انحصارطلبی و اقتدارگرایی است که از سمت یک طبقه محافظه‌کار جامعه است. در کشورهای دیگر اگر هم اقتدارگرایی وجود داشته باشد، توسعه گرا است و بعد از یک دهه به توسعه می‌رسند و رضایت مردم جلب می‌شود. اگر این توسعه شکل نگیرد و تنها اقتدارگرایی ادامه پیدا کند، مشکلات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی شکل می‌گیرد.
این فعال سیاسی ادامه داد: مشکل ما از حاکمیت محافظه کار است که توان حل مشکل را ندارد. این مساله از سال ۷۰ شروع شد و رقابت را در عرصه سیاست و اقتصاد حذف کرد. حذف نیروهای سیاسی باعث حذف نخبگان شد و جامعه را به سمت چاپلوسی سوق داد. مشتی انسان‌های ضعیف روی کار آمدند و مشکلات افزایش یافتند. راه حل این اتفاقات بازگشت نیروهای قابل قبول به جامعه است. مردم در سال ۹۴ و ۹۶ به وضوح نشان دادند که به کدام سمت گرایش دارند.
عضو شورای مرکزی اعتمادملی با تاکید بر اینکه کسی از میان اصلاح‌طلبان حاضر نیست درخواست مجوز قانونی برای تجمع دهد، افزود: در این شرایط کسی حاضر نیست این مسوولیت را بر عهده بگیرد، البته بحث هایی در حزب داشتیم اما به نتیجه نرسیدیم. اصلاح طلبان گروه‌های کوچک و متفرقی هستند که انسجام ندارند. یک شورای سیاست‌گذاری بود که آن هم تنها در ایام انتخابات کارایی داشت. پیشنهاد من این است که دولت بامردم گفتگو کند و در فضاهایی مانند استادیوم ها جمع شوند و مطالباتشان رامطرح کنند و با انتخاب نماینده با حاکمیت مذاکره کنند.

  • لینک کوتاه:

مطالب اخیر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با ستاره (*) مشخص شده‌اند.

Cancel reply