سرمقاله
طیره عقل

شورای سردبیری – سعدی، شیخ ناصح ایرانیان می‌گوید «دو چیز طیره عقل است: دم فروبستن به‌وقت گفتن و گفتن به‌وقت خاموشی».
نصیحت شیخ البته به فرد است، اما جماعات هم می‌توانند مخاطب او باشند. مجمع روحانیون وقتی آن هم‌لباس در مشهد برای دولتی که تداومش برای این مجمع اهمیت حیاتی سیاسی دارد دردسر می‌آفریند، دم فرومی‌بندد و وقتی دستگاه تبلیغاتی برای پاک کردن گل‌ولای آن دردسر به میدان می‌آید، با آوردن تمام قوا! به اعلامیه، سخن می‌گوید.
اگر قرار باشد اصلاح‌طلبان این را به حسابی که شیخ اجل گفته نگذارند، مجمع یادشده باید بتواند توضیح دهد چرا خطاب آن به مسببان توطئه‌گر بروز این وضع، به غلظت و به اندازه عتاب آن به سوءاستفاده کنندگان خارجی از اتفاقات اخیر نیست؟
سید محمد خاتمی را، یک‌بار دیگر بی‌اعتبار کردید.

 • لینک کوتاه:

مطالب اخیر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با ستاره (*) مشخص شده‌اند.

Cancel reply

2 نظر

 • ق
  ۱۴ دی ۱۳۹۶, ۱۹:۵۸

  اگر خاتمی گرامی را خوب بشناسید و دلتان نخواهد در هر موقعیتی آن چیزی که شما درست می دانید را انجام دهد، خواهید دانست که او بی اعتبار نشده است.
  خاتمی آزاده است و این است که او را متفاوت و ارزشمنو و البته معتبر می کند.
  عزت نیز دست خداست!

  REPLY
  • جامعه نو
   شورای سردبیری
   ۱۴ دی ۱۳۹۶, ۲۳:۳۵

   خاتمی بی اعتبار نیست. کسان زیادی از حساب اعتباری او استفاده میکنند. به ناروا. خاتمی بری از اشتباه نیست. یکی هم اجازه اینکه درج کنند جلسه با حضور او بوده. ما میخواهیم اوکاری کند که بعدا عقل سلیم جمع و خودش رگه اشتباه در آن پیدا نکنند. این موضوع ربطی به ازادگی آقای خاتمی ندارد. عزت آدمها هم همیشه دست خدا نیست. گاهی آدمی آن را به دست دوستانی میدهد که نمیدانند چگونه باید آنرا حفظ کنند. شما را به خاطر نگرانی در باره آنچه به سید اصلاحات مربوط میشود دوست خود میدانیم و ارج مینهیم.

   REPLY